Використання феєрверків в великому місті
Використання феєрверків, петард та інших піротехнічних засобів загрожує не лише фізичному здоров’ю населення, а й шкідливо впливає на стан навколишнього середовища.
Про це під час прес-брифінгу повідомив заступник начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Савченко.
«Салютні установки наповнені великою кількістю важких металів, які під час запуску вивільняються, потрапляють у повітря і завдають шкоду системі органів дихання людини», – зауважив Олександр Савченко.
Він додав, що дим феєрверку насичений дрібними частками металу, і дим від нього утворюється через сполуки калію та алюмінію, що суттєво забруднюють атмосферне повітря. Залишки феєрверку, що падають на землю, містять частинки незгорілого палива та барвники, змиваються дощем і потрапляють до стічних вод річок та озер, що призводить до забруднення підземних вод.
Занепокоєні використанням піротехнічних засобів і ветеринари міста.
За словами виконувачки обов’язків директора комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Наталії Мазур, вибухи піротехнічних засобів несуть небезпеку як домашнім, так і безпритульним тваринам. Зокрема, від різкого шумового навантаження (вибуху) тварини (собаки) перебувають у першій стадії шоку і починають втікати від господарів. Це може призвести до потрапляння їх під автомобільний транспорт. Вона додала, що феєрверки також шкодять птахам, вони можуть зруйнувати місця гніздування птахів, що спричинить їх загибель.
Довідково.
Для зменшення негативного впливу від феєрверків, варто, по-перше, у жодному разі не запускати їх у закритих приміщеннях (це стосується і бенгальських вогнів). По-друге, триматися подалі від місця запуску, адже залишки феєрверків розвіюються вітром на великі відстані.