Головна  →  Новини  →  21 жовтня 2019

Чому в Києві димка?

Чому в Києві димка?

Соцмережами шириться карта дуже високої концентрації СО (windy.com/uk), тобто, чадного газу.

Вже тривалий час переважає антициклональний характер погоди, коли опади малоймовірні, вітер або слабкий, або взагалі штиль.

На разі, сезон масового опадання листя, підготовки полів до зимового періоду. Спостерігаються величезні масштаби паління листя у приватних секторах. Під час згоряння однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кг мікрочастинок диму до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук. Наприклад, з тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.

Дим навіть від одного невеликого багаття в умовах антициклону та штилю поширюється на величезну територію району і горизонтально, і вертикально.

Найближчим часом розраховувати на зміну синоптичної ситуації не доводиться - антициклональний характер погоди втримується

За даними синоптиків, орієнтовно із середи-четверга трохи похолодає.

Спалювання листя є надзвичайно шкідливим для здоров’я людей та екологічного стану міста та є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, що тягнуть за собою накладення штрафів від двадцяти (340 грн) до ста (1700 грн) неоподаткованих доходів громадян (відповідно до ст. 152 КУпАП)

Також в Обухівському районі триває гасіння пожежі на торфовищі площею 1,4 га.

На разі, в селі Романків, що в Обухівському районі, горить понад 1,4 га торфовищ, гасіння продовжується. Через погодні умови та велику площу загоряння спостерігається погіршення повітря у Голосіївському районі м. Києва.

Дим від торф’яних пожеж небезпечніший для здоров'я, ніж дим від горіння деревини,

оскільки при згорянні торфу з нього виділяється багато з'єднань вуглецю, сірки, азоту, і інших попутних речовин. Тобто: CO, CO2, SO2, NO2.

На місце направлено "Київський лабораторний центр МОЗ України" та лабораторію КАРС "Київська служба порятунку" для проведення замірів.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Перейти до спискуВерсiя для друку