Спалювання листя є надзвичайно шкідливим для здоров’я людей та екологічного стану міста та є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, що тягнуть за собою накладення штрафів від двадцяти (340 грн) до ста (1700 грн) неоподаткованих доходів громадян.
1. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. Разом з димом в повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, важкі метали накопичені рослинами протягом року. Нерідко разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря.
2. Закликаємо киян та відповідні служби запобігати спалюванню листя не лише в парках та скверах, а і на прибудинкових територіях, адже у тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання.
3.Спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу природі: з листям згорають зимуючі корисні комахи, руйнується ґрунтовий покрив, відбувається збіднення ґрунту.
4. НАГАДУЄМО! - відповідно до ст. 152 КУпАП , спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів та тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
5. Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Приготування компосту – це ще один чудовий спосіб, що дозволяє використовувати опале листя з користю. Для початку необхідно організувати ємність для приготування компосту. Потім в неї вкладаються і утрамбовуються листя. Термін дозрівання компосту становить 2 – 2,5 роки, такий компост послужить відмінним добривом для всіх рослин, а проблема з утилізацією листя вирішиться сама собою. У місті даний компост використовується ще для підсипання у прикореневі лунки листяних дерев задля попередження промерзання ґрунту в зимовий період.
При виявленні правопорушників-звертатися до органів Національної поліції!
- Про департамент
- Діяльність
- Оцінка впливу на довкілля (ОВД)
- Звіти
- Результати конкурсу
- Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету
- Звіти про виконання паспортів бюджетних програм
- Вакансії
- Меморандуми про співробітництво
- Підпорядковані комунальні підприємства
- Інформація щодо проведення, обстеження, обрізки та видалення зелених насаджень в м. Києві
- Стратегічна екологічна оцінка (СЕО)
- Стратегія діяльності Управління на 2019-2022 роки
- СТРАТЕГІЧНИЙ ПЛАН ДІЯЛЬНОСТІ УПРАВЛІННЯ НА 2023-2025 РОКИ
- Нормативно-правові акти
- Громадський бюджет
- Бюджетні запити
- Програми
- Екологічний паспорт та Регіональна доповідь
- Державна допомога
- Облік суб’єктів господарювання, які отримали дозволи на викиди для об’єктів другої та третьої групи
- Державні закупівлі
- Результати оцінки ефективності бюджетних програм
- Пропозиції до прогнозу бюджету
- Реєстр місць видалення відходів
- Повідомлення про наміри отримати дозвіл на викиди
- Проекти
- Звернення громадян