Головна  →  Новини  →  14 липня 2022

У Києві збільшать площу зелених насаджень завдяки вертикальному озелененню

У Києві збільшать площу зелених насаджень завдяки вертикальному озелененню

У Києві планують збільшити площу зелених насаджень, приділяючи особливу увагу вертикальному озелененню та використанню винограду Вічі, зокрема. Про це заявив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.

"Останнім часом ми разом з колегами багато думали про те, як збільшити площу зелених насаджень у Києві в умовах обмеженого фінансування. І не просто збільшити, а досягнути при цьому максимального екологічного ефекту. В якийсь момент на думку спала ідея вертикального озеленення, а саме використання винограду Вічі. Так народилася ініціатива #МістоЖивихСтін", — сказав Олександр Возний.

Вертикальне озеленення — дуже поширена практика збільшення площі зелених насаджень у світі. Зелені стіні можна побачити на вулицях Лондона, Парижа, Мадрида, Берліна, Відня і багатьох інших міст. Такий підхід, по-перше, сприяє поліпшенню якості повітря за рахунок поглинання забруднювачів. По-друге, зелені стіни створюють охолоджуючий ефект як зовні так і всередині приміщення. Також вертикальне озеленення допомагає поглинати дощову воду та розвантажувати каналізацію. 

За словами Возного, виноград Вічі є чудовим рішення для покриттям великих площ огороджень, непривабливих бетонних блоків, парканів і стін. За рахунок вусиків ця виноградна лоза легко чіпляється за стіни, тому не вимагає особливої опори. А ще відрізняється бурхливим ростом – щорічний приріст пагонів становить 1-3 метри. Не більш важливим є те, що виноград Вічі досить легко вирощувати. 

В Управлінні екології та природних ресурсів КМДА планують в майбутніх заходах з озеленення приділяти особливу увагу вертикальному підходу та використанню винограду Вічі зокрема. Також в Управлінні закликали киян приєднуватися до еко-ініціативи #МістоЖивихСтін – висаджувати Вічі на своїх будинках та офісах для того, щоб зробити Київ ще зеленішим. 

Нагадаємо, цього року у Києві спеціалістами КП УЗН було висаджено понад 2500 дерев та понад 19 000 кущів. 

 

Перейти до спискуВерсiя для друку