Головна  →  Новини  →  1 лютого 2024

Киян запрошують долучитися до розробки оновлених правил утримання домашніх тварин

 

Киян запрошують долучитися до розробки оновлених Правил утримання собак та котів у Києві. Новий документ планується розробити на заміну чинних правил, які були прийняті майже 17 років тому. Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів на зустрічі із представниками зоозахисних організацій, яка відбулася сьогодні в КМДА.

 

«Чинні правила утримання домашніх тварин були прийняті в далекому 2007 році, а останні зміни до них внесені сім років тому. За цей час документ морально застарів, а також за багатьма пунктами відстає від відповідних норм національного законодавства. Наша задача – розробити європейські правила, які б відповідали вимогам часу», – сказав Володимир Прокопів.

 

За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, в нинішніх правилах, зокрема, відсутні такі важливі моменти, як:

 

  • обов’язок забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з ідентифікуючими позначками та повідка для вигулу собак, а також намордника на собаках порід, що включені до переліку небезпечних;
  • заборона жебракування з тваринами;
  • заборона залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20°С та менше +5°С тощо.

 

«Ми закликаємо киян активно долучитися до напрацювання нових правил, адже вони розробляються для комфортного співіснування людей та тварин у місті. Ми відкриті для пропозицій, які кожен може надіслати нам через спеціальну форму, а представників зоозахисних організацій запрошуємо долучитися до робочої групи, яку ми створюємо на базі Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА», – зазначив Олександр Возний.

 

Окрім працівників Департаменту та зоозахисників, до робочої групи увійдуть представники комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» і депутати Київської міської ради.

 

Для того, щоб долучитися до робочої групи, необхідно надіслати письмову заяву в довільній формі на електронну адресу:[email protected]з темою листа «Правила утримання домашніх тварин» до 7 лютого 2024 року включно.

 

Киян закликають залишати свої пропозиції до правил, заповнивши форму за посиланням: https://e.surl.li/qhsqod.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку