КМДА Київська міська державна адміністрація


  Повідомлення про планову діяльність, які підлягають оцінці впливу на довкілля


 Нормативно-правові документи

 Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки вливу на довкілля

 Висновки з оцінки впливу на довкілля

 Схема здійснення оцінки впливу на довкілля

Громадські слухання
Оцінка впливу на довкілля Єдиний реєстр
Реєстр справ ОВД на онлайн-платформі ЕкоСистема
 

До уваги суб’єктів господарювання та представників громадськості!

   Постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2023 року № 651 з 24 години 00 хвилин 30 червня 2023 року на всій території України відмінено карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

  13 липня 2023 року прийнято Закон України № 3227-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення та цифровізації процедури оцінки впливу на довкілля».

   З 29 липня 2023 року набрав чинності пункт 2статті 17 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», який врегульовує питання проведення громадських слухань на період дії воєнного стану, а саме:

   «22. Тимчасово, на період дії воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102–IX, громадські слухання, передбачені статтею 7 цього Закону, проводяться у режимі відеоконференції, про що зазначається в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та у звіті про громадське обговорення. У цей період оцінка впливу на довкілля планованої діяльності, що провадитиметься на територіях територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), не здійснюється, строки розгляду поданої документації зупиняються, висновки з оцінки впливу на довкілля щодо такої планованої діяльності не видаються.

   За необхідності суб’єкт господарювання з власної ініціативи має право ініціювати проведення оцінки впливу на довкілля планованої діяльності на територіях територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, але за умови, що на території такої територіальної громади здійснюють свої повноваження органи державної влади України та існує можливість забезпечити проведення оцінки впливу на довкілля відповідно до вимог цього Закону».

   Тобто, на період дії воєнного стану в Україні, громадські слухання проводяться в режимі відеоконференції.

   Отже, з 31.07.2023 у пункті 5 оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля суб’єкт господарювання повинен зазначати інформацію про дату та час проведення громадських слухань та надавати посилання для підключення до відеоконференції.

   Посилання для підключення до відеоконференції створюється відповідним уповноваженим органом.

   Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, з 31.07.2023 розмір плати за проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля обраховується відповідно до наказу Міндовкілля від 03.09.2020 № 117 з урахуванням плати за проведення громадських слухань.

   Контактні телефони для узгодження дати та часу проведення громадських слухань та отримання посилання для підключення до відеоконференції – 366 64 15 (для суб’єктів господарювання, які проходять процедуру оцінки впливу на довкілля в уповноваженому територіальному органі – Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі – Департамент).

   Звертаємо увагу представників громадськості, перелік запланованих громадських слухань, організатором яких є Департамент, із зазначенням дати, часу проведення громадських слухань та посилання для підключення до відеоконференції буде оприлюднюватись на вебсайті Департаменту. 

 При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.